Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Semi-invertible extensions of C*-algebras

Publikation: Bidrag til tidsskrift/Konferencebidrag i tidsskrift /Bidrag til avisTidsskriftartikelForskningpeer review

Standard

Semi-invertible extensions of C*-algebras. / Manuilov, Vladimir; Thomsen, Klaus.

I: Journal of Functional Analysis, Bind 260, Nr. 5, 2011, s. 1446-1462.

Publikation: Bidrag til tidsskrift/Konferencebidrag i tidsskrift /Bidrag til avisTidsskriftartikelForskningpeer review

Harvard

Manuilov, V & Thomsen, K 2011, 'Semi-invertible extensions of C*-algebras', Journal of Functional Analysis, bind 260, nr. 5, s. 1446-1462. https://doi.org/10.1016/j.jfa.2010.12.009

APA

Manuilov, V., & Thomsen, K. (2011). Semi-invertible extensions of C*-algebras. Journal of Functional Analysis, 260(5), 1446-1462. https://doi.org/10.1016/j.jfa.2010.12.009

CBE

Manuilov V, Thomsen K. 2011. Semi-invertible extensions of C*-algebras. Journal of Functional Analysis. 260(5):1446-1462. https://doi.org/10.1016/j.jfa.2010.12.009

MLA

Manuilov, Vladimir og Klaus Thomsen. "Semi-invertible extensions of C*-algebras". Journal of Functional Analysis. 2011, 260(5). 1446-1462. https://doi.org/10.1016/j.jfa.2010.12.009

Vancouver

Manuilov V, Thomsen K. Semi-invertible extensions of C*-algebras. Journal of Functional Analysis. 2011;260(5):1446-1462. https://doi.org/10.1016/j.jfa.2010.12.009

Author

Manuilov, Vladimir ; Thomsen, Klaus. / Semi-invertible extensions of C*-algebras. I: Journal of Functional Analysis. 2011 ; Bind 260, Nr. 5. s. 1446-1462.

Bibtex

@article{b2d8eee9de714d24968209fee31c1e12,
title = "Semi-invertible extensions of C*-algebras",
author = "Vladimir Manuilov and Klaus Thomsen",
year = "2011",
doi = "10.1016/j.jfa.2010.12.009",
language = "English",
volume = "260",
pages = "1446--1462",
journal = "Journal of Functional Analysis",
issn = "0022-1236",
publisher = "Academic Press",
number = "5",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - Semi-invertible extensions of C*-algebras

AU - Manuilov, Vladimir

AU - Thomsen, Klaus

PY - 2011

Y1 - 2011

U2 - 10.1016/j.jfa.2010.12.009

DO - 10.1016/j.jfa.2010.12.009

M3 - Journal article

VL - 260

SP - 1446

EP - 1462

JO - Journal of Functional Analysis

JF - Journal of Functional Analysis

SN - 0022-1236

IS - 5

ER -