Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Restriction of square integrable representations: discrete spectrum

Publikation: Bidrag til tidsskrift/Konferencebidrag i tidsskrift /Bidrag til avisTidsskriftartikelForskningpeer review

Standard

Restriction of square integrable representations: discrete spectrum. / Vargas, Jorge; Ørsted, Bent.

I: Duke Mathematical Journal, Bind 123, Nr. 3, 2004, s. 609-633.

Publikation: Bidrag til tidsskrift/Konferencebidrag i tidsskrift /Bidrag til avisTidsskriftartikelForskningpeer review

Harvard

APA

CBE

MLA

Vancouver

Author

Vargas, Jorge ; Ørsted, Bent. / Restriction of square integrable representations: discrete spectrum. I: Duke Mathematical Journal. 2004 ; Bind 123, Nr. 3. s. 609-633.

Bibtex

@article{2ab198c06a8c11dcbee902004c4f4f50,
title = "Restriction of square integrable representations: discrete spectrum",
author = "Jorge Vargas and Bent {\O}rsted",
year = "2004",
doi = "10.1215/S0012-7094-04-12336-X",
language = "English",
volume = "123",
pages = "609--633",
journal = "Duke Mathematical Journal",
issn = "0012-7094",
publisher = "Duke University Press",
number = "3",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - Restriction of square integrable representations: discrete spectrum

AU - Vargas, Jorge

AU - Ørsted, Bent

PY - 2004

Y1 - 2004

U2 - 10.1215/S0012-7094-04-12336-X

DO - 10.1215/S0012-7094-04-12336-X

M3 - Journal article

VL - 123

SP - 609

EP - 633

JO - Duke Mathematical Journal

JF - Duke Mathematical Journal

SN - 0012-7094

IS - 3

ER -