Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Non-degenerate homogeneous ε-Kähler and ε-quaternion Kähler structures of linear type

Publikation: Bidrag til tidsskrift/Konferencebidrag i tidsskrift /Bidrag til avisTidsskriftartikelForskningpeer review

Standard

Non-degenerate homogeneous ε-Kähler and ε-quaternion Kähler structures of linear type. / Luján, Ignacio; Swann, Andrew Francis.

I: Monatshefte für Mathematik, Bind 178, Nr. 1, 2015, s. 113-142.

Publikation: Bidrag til tidsskrift/Konferencebidrag i tidsskrift /Bidrag til avisTidsskriftartikelForskningpeer review

Harvard

APA

CBE

MLA

Vancouver

Author

Luján, Ignacio ; Swann, Andrew Francis. / Non-degenerate homogeneous ε-Kähler and ε-quaternion Kähler structures of linear type. I: Monatshefte für Mathematik. 2015 ; Bind 178, Nr. 1. s. 113-142.

Bibtex

@article{cdf07e602e984d98b70b24260e3a898f,
title = "Non-degenerate homogeneous ε-K{\"a}hler and ε-quaternion K{\"a}hler structures of linear type",
author = "Ignacio Luj{\'a}n and Swann, {Andrew Francis}",
year = "2015",
doi = "10.1007/s00605-015-0783-y",
language = "English",
volume = "178",
pages = "113--142",
journal = "Monatshefte f{\"u}r Mathematik",
issn = "0026-9255",
publisher = "Springer Wien",
number = "1",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - Non-degenerate homogeneous ε-Kähler and ε-quaternion Kähler structures of linear type

AU - Luján, Ignacio

AU - Swann, Andrew Francis

PY - 2015

Y1 - 2015

U2 - 10.1007/s00605-015-0783-y

DO - 10.1007/s00605-015-0783-y

M3 - Journal article

VL - 178

SP - 113

EP - 142

JO - Monatshefte für Mathematik

JF - Monatshefte für Mathematik

SN - 0026-9255

IS - 1

ER -