Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Geometry of the Borel-de Siebenthal discrete series

Publikation: Bidrag til tidsskrift/Konferencebidrag i tidsskrift /Bidrag til avisTidsskriftartikelForskningpeer review

Standard

Geometry of the Borel-de Siebenthal discrete series. / Ørsted, Bent; Wolf, Joseph A.

I: Journal of Lie Theory, Bind 20, Nr. 1, 2010, s. 175-212.

Publikation: Bidrag til tidsskrift/Konferencebidrag i tidsskrift /Bidrag til avisTidsskriftartikelForskningpeer review

Harvard

Ørsted, B & Wolf, JA 2010, 'Geometry of the Borel-de Siebenthal discrete series', Journal of Lie Theory, bind 20, nr. 1, s. 175-212.

APA

Ørsted, B., & Wolf, J. A. (2010). Geometry of the Borel-de Siebenthal discrete series. Journal of Lie Theory, 20(1), 175-212.

CBE

Ørsted B, Wolf JA. 2010. Geometry of the Borel-de Siebenthal discrete series. Journal of Lie Theory. 20(1):175-212.

MLA

Ørsted, Bent og Joseph A. Wolf. "Geometry of the Borel-de Siebenthal discrete series". Journal of Lie Theory. 2010, 20(1). 175-212.

Vancouver

Ørsted B, Wolf JA. Geometry of the Borel-de Siebenthal discrete series. Journal of Lie Theory. 2010;20(1):175-212.

Author

Ørsted, Bent ; Wolf, Joseph A. / Geometry of the Borel-de Siebenthal discrete series. I: Journal of Lie Theory. 2010 ; Bind 20, Nr. 1. s. 175-212.

Bibtex

@article{d48d05a09bb211df8c1a000ea68e967b,
title = "Geometry of the Borel-de Siebenthal discrete series",
author = "Bent {\O}rsted and Wolf, {Joseph A.}",
year = "2010",
language = "English",
volume = "20",
pages = "175--212",
journal = "Journal of Lie Theory",
issn = "0949-5932",
publisher = "Heldermann Verlag",
number = "1",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - Geometry of the Borel-de Siebenthal discrete series

AU - Ørsted, Bent

AU - Wolf, Joseph A.

PY - 2010

Y1 - 2010

M3 - Journal article

VL - 20

SP - 175

EP - 212

JO - Journal of Lie Theory

JF - Journal of Lie Theory

SN - 0949-5932

IS - 1

ER -