Preparation of A Spaceflight: Apoptosis Search in Sutured Wound Healing Models

Publikation: Forskning - peer reviewTidsskriftartikel

DOI

  • Stefan Riwaldt
  • Monica Monici
    Monica MoniciASA Campus Joint Laboratory, ASA Research Division, Department. of Experimental and Clinical Biomedical Sciences, University of Florence, 50121 Florence, Italy. monica.monici@unifi.it.
  • Asbjørn Graver Petersen
  • Uffe Birk Jensen
  • Katja Evert
    Katja EvertInstitute for Pathology, University of Regensburg, 95053 Regensburg, Germany. katja.evert@klinik.uni-regensburg.de.
  • Desiré Pantalone
    Desiré PantaloneDepartment of Critical Medicine and Surgery, University of Florence, 50134 Florence, Italy. desire.pantalone@unifi.it.
  • Kirsten Utpatel
    Kirsten UtpatelInstitute for Pathology, University of Regensburg, 95053 Regensburg, Germany. kirsten.utpatel@klinik.uni-regensburg.de.
  • Matthias Evert
    Matthias EvertInstitute for Pathology, University of Regensburg, 95053 Regensburg, Germany. matthias.evert@klinik.uni-regensburg.de.
  • Markus Wehland
    Markus WehlandClinic and Policlinic for Plastic, Aesthetic and Hand Surgery, Otto von Guericke University, Leipziger Str. 44, 39120 Magdeburg, Germany. markus.wehland@med.ovgu.de.
  • Marcus Krüger
    Marcus KrügerClinic and Policlinic for Plastic, Aesthetic and Hand Surgery, Otto von Guericke University, Leipziger Str. 44, 39120 Magdeburg, Germany. marcus.krueger@med.ovgu.de.
  • Sascha Kopp
  • Sofie Frandsen
  • Thomas Corydon
  • Jayashree Sahana
  • Johann Bauer
    Johann BauerMax-Planck-Institute for Biochemistry Martinsried, 82152 Planegg, Germany. jbauer@biochem.mpg.de.
  • Ronald Lützenberg
    Ronald LützenbergClinic and Policlinic for Plastic, Aesthetic and Hand Surgery, Otto-von-Guericke-University, 39120 Magdeburg, Germany. ronald.luetzenberg@med.ovgu.de.
  • Manfred Infanger
    Manfred InfangerClinic and Policlinic for Plastic, Aesthetic and Hand Surgery, Otto-von-Guericke-University, 39120 Magdeburg, Germany. manfred.infanger@med.ovgu.de.
  • Daniela Grimm
OriginalsprogEngelsk
TidsskriftInternational Journal of Molecular Sciences (Online)
Vol/bind18
Tidsskriftsnummer12
ISSN1422-0067
DOI
StatusUdgivet - 3 dec. 2017

Se relationer på Aarhus Universitet Citationsformater

ID: 119290638