Preparation of A Spaceflight: Apoptosis Search in Sutured Wound Healing Models

Publikation: Bidrag til tidsskrift/Konferencebidrag i tidsskrift /Bidrag til avisTidsskriftartikel

DOI

  • Stefan Riwaldt
  • Monica Monici, ASA Campus Joint Laboratory, ASA Research Division, Department. of Experimental and Clinical Biomedical Sciences, University of Florence, 50121 Florence, Italy. monica.monici@unifi.it.,
  • Asbjørn Graver Petersen
  • Uffe Birk Jensen
  • Katja Evert, Institute for Pathology, University of Regensburg, 95053 Regensburg, Germany. katja.evert@klinik.uni-regensburg.de., Desiré Pantalone, Department of Critical Medicine and Surgery, University of Florence, 50134 Florence, Italy. desire.pantalone@unifi.it., Kirsten Utpatel, Institute for Pathology, University of Regensburg, 95053 Regensburg, Germany. kirsten.utpatel@klinik.uni-regensburg.de., Matthias Evert, Institute for Pathology, University of Regensburg, 95053 Regensburg, Germany. matthias.evert@klinik.uni-regensburg.de., Markus Wehland, Clinic and Policlinic for Plastic, Aesthetic and Hand Surgery, Otto von Guericke University, Leipziger Str. 44, 39120 Magdeburg, Germany. markus.wehland@med.ovgu.de., Marcus Krüger, Clinic and Policlinic for Plastic, Aesthetic and Hand Surgery, Otto von Guericke University, Leipziger Str. 44, 39120 Magdeburg, Germany. marcus.krueger@med.ovgu.de., Sascha Kopp, Clinic and Policlinic for Plastic, Aesthetic and Hand Surgery, Otto-von-Guericke-University, 39120 Magdeburg, Germany. sascha.kopp@med.ovgu.de.,
  • Sofie Frandsen
  • Thomas Corydon
  • Jayashree Sahana
  • Johann Bauer, Max-Planck-Institute for Biochemistry Martinsried, 82152 Planegg, Germany. jbauer@biochem.mpg.de., Ronald Lützenberg, Clinic and Policlinic for Plastic, Aesthetic and Hand Surgery, Otto-von-Guericke-University, 39120 Magdeburg, Germany. ronald.luetzenberg@med.ovgu.de., Manfred Infanger, Clinic and Policlinic for Plastic, Aesthetic and Hand Surgery, Otto-von-Guericke-University, 39120 Magdeburg, Germany. manfred.infanger@med.ovgu.de.,
  • Daniela Grimm
OriginalsprogEngelsk
TidsskriftInternational Journal of Molecular Sciences (Online)
Vol/bind18
Tidsskriftsnummer12
ISSN1661-6596
DOI
StatusUdgivet - 3 dec. 2017

Se relationer på Aarhus Universitet Citationsformater

ID: 119290638